Ev sahiplerine uyarı; kiracıları gizli kameraya almaya son verin

Sizin ve stres seviyeniz için iyi haberler var çünkü yakın zamanda bu konuda endişelenmenize gerek yok. Airbnb, iç mekan kameralarının kullanımını tamamen yasaklayan yeni gizlilik politikalarını duyurdu.

Daha önce şirket, ev sahiplerinin ortak alanlarda kamera bulundurmalarına izin veriyordu ancak yatak odaları ve banyolar gibi alanlarda kamera bulundurmalarını yasaklıyordu. Ev sahiplerinin teknik olarak kiralık konumdaki kameraları açıklamaları gerekiyordu ancak bu değişiklik her türlü belirsizliği (veya listeleme açıklamasının tamamını okumayan çoğumuz için sorunları) ortadan kaldıracak.

Ev sahiplerine uyarı; kiracıları gizli kameraya almaya son verin

Airbnb, iç mekan kameralarını yasaklamanın yanı sıra dış mekan kameralarının kullanımını da sınırladı. Ev sahiplerinin mülkteki dış mekan kameralarını açıklamaları gerekiyor ve bu kameralar iç mekanı kaydedemez veya açık hava duşları veya saunalar gibi “daha fazla mahremiyet beklentisi” olan alanlara yerleştirilemez. Ayrıca ev sahipleri kapı zili kameralarını ve gürültü desibel monitörlerini de kullanabilirler. Bununla birlikte, ikincisi de açıklama gerektirir ve sesleri kaydedemez veya gönderemez, yalnızca desibel seviyelerini değerlendirebilir. Airbnb ev sahipleri bunları yalnızca ortak alanlara yerleştirebilir.

Bu politikaları ihlal ettiği tespit edilen herhangi bir ev sahibinin kaydı veya hesabının tamamı Airbnb tarafından kaldırılabilir. İlkbaharda seyahat etmeyi planlıyorsanız kameralar hakkında bilgi edinmek için kaydınızı baştan sona okumayı unutmayın: yeni kurallar 30 Nisan’a kadar yürürlüğe girmeyecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x